سنگ مالون گرانیت ، خصوصیات

//سنگ مالون گرانیت ، خصوصیات

سنگ مالون گرانیت ، خصوصیات

سنگ مالون گرانیت ، خصوصیات

سنگ مالون گرانیت ، خصوصیات

مالون گرانیت سنگی چکش‌خورده است که پس از استخراج به کمک پتک شکل منظمی (به صورت تقریبی مکعب مستطیل ) یافته و به خصوص یک طرف آن شکل صاف به خود میگیرد .در مرحله یبعد در کارگاه سطح نمای آن را به صورت چهار گوش(مربع یا مستطیل) در می آورند. یکی از مهمترین کاربردهای مهندسی سنگ لاشه و مالون مخصوصا در مناطق کوهستانی اجرای قوسهای سنگی است که در پارک ، باغ ، پل ها ، درگاه ها و طاق زیرین دالانهای سنگی مورد مصرف قرار میگیرد.

موارد مصرف سنگهای مالون که میتوان نام برد :

استفاده در نماسازی -سنگ پله- دیوارچینی – جدول سازی
سنگ مالون سنگی است که در موقع استخراج از معدن‌ بصورت لاشه و یا ورقه ای استحصال میگردد. سنگ مالون لاشه توسط پتک در ابعاد مکعب های مستطیل و مربع در آمده و در دیواره های ساختمان ها پارک ها و پل ها کاربرد دارد. سنگ مالون در رنگ های سبز، قرمز، زرد و سفید استخراج میگردد سنگ مالون ورقه ای بصورت لایه لایه از معدن استخراج میشود و ضخامت آنها بین 2 تا 10 سانتی متر متغیر است. سنگ مالون ورقه ای برای سنگفرش محوطه گزینه بسیار مناسبی است و زیبایی طبیعت را به ارمغان می آورد .
علاوه بر موارد گفته شده از سنگ مالون ورقه ای برای سنگ نمای ساختمان نیز استفاده میکنند اما بدلیل وزن بالا این سنگ گزینه ی مناسبی برای استفاده در ارتفاع نیست.

موارد مصرف سنگهای مالون :

  • استفاده در نماسازی محوطه
  • سنگ فرش ها و پله ها
  • جدول سازی ها
  • انطباق مشخصات واستانداردها

یکی از پوشش های مناسب در ساختمان که استفاده ازآن روز به روزبیشتر می شود ،سنگ است.

متخصصین امر ساخت وساز دلایل مناسب بودن سنگ را در نمای ساختمان در چند مورد خلاصه کرده اند که عبارتند از :

1-عدم تغییر رنگ و جذب گرد و غبار
2-مقاومت در برابر رطوبت
3- تنوع در رنگ و جنس
4- اجرای سریع و آسان و تمیز
5- عایق حرارت و بی نیاز از زیر سازی
6- قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح
7-قابلیت ترمیم آسان
8-انعطاف پذیری و قابلیت فرم پذیری مناسب بر روی کلیه سطوح
9-ایده ال برای دکوراسیون نمای داخل و خارج ساختمان ها ، مغازه ها ،کافی شاپ ها و رستوران ها .
10-فراوانی و در دسترس بودن
11- امکان به وجود آوردن شکل های مورد نظر (دستی و ماشینی )
12-عمر زیاد (در صورت استفاده مناسب)

13-هزینه حفظ و نگهداری نسبتاً کم آن انتخاب ابعاد و جنس سنگ ،بستگی به محل استفاده آن دارد ما مالون گرانیت مشهد را به شما پیشنهاد میدهیم بابت کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب ( دلیل قیمت مناسب گرانیت به دلیل حذف واسطه ها ، استخراج مستقیم از معدن ، توان تولید بالا و کادر مجرب میباشد ). سنگ هایی که در نمای خارجی مصرف می شود باید در مقابل عوامل جوی مانند تابش خورشید،باران ،گاز های موجود در هوا و … مقاوم باشند . در نما سازی از نوع سنگ ممکن است فقط از یک نوع سنگ استفاده شود ویا آنکه از چندین سنگ متنوع استفاده شود . با یک طراحی خوب و هماهنگ کردن سنگ ها یا یکدیگر می توان نماهای سنگی بسیار زیبایی در ساختمان به وجود آورد . همچنین همواره باید به این مطلب توجه کرد که استفاده از سنگ ها ی پر دوام و با مقاومت بالا در برابر یخ زدگی و شرایط نا مساعد

By |2020-07-01T11:00:49+04:30جولای 1st, 2020|مقالات سنگ|دیدگاه‌ها برای سنگ مالون گرانیت ، خصوصیات بسته هستند

About the Author: