سنگ کف حیاط ، سنگ های مناسب

//سنگ کف حیاط ، سنگ های مناسب

سنگ کف حیاط ، سنگ های مناسب

سنگ کف حیاط ، سنگ های مناسب

سنگ کف حیاط ، سنگ های مناسب

برای انتخاب سنگ کف حیاط گزینه های بسیار زیادی موجود است. حیاط یکی از بخش های اصلی منازل ویلایی است و زیبایی و طراوت آن می تواند روی زیبایی کل فضای منزل تأثیرگذار باشد. هر فضایی نیاز به یک کفپوش مناسب دارد و حیاط نیز از بخش هایی می باشد که باید در آن از کفپوش مناسب استفاده کرد. برای کف حیاط می توان از پوشش های مختلفی چون موزاییک , آجر کفپوش , سنگ , کاشی , بتن و انواع مصالح سخت دیگر استفاده نمود. از مصالح سست مثل خاک , ریگ و … نیز می توان برای کفپوش حیاط استفاده کرد. خاک یکی از ارزان ترین مصالح برای کف میباشد اما خاک در اثر خیس شدن گل میشود و مشکلات زیادی به وجود آورد.همچنین نظافت و تمیز کردن آن نیز کار بسیار دشواری است.
برای انتخاب بهترین کفپوش باید به سه عامل توجه کرد.

  • نوع کاربری حیاط
  • زیبایی و جذابیت های بصری
  • پایداری و مقاومت این کفپوش ها نیز به کاربری حیاط بستگی دارد.

برای محل های کم تردد و غیر رسمی می توان از کفپوش های سست استفاده نمود اما برای محل های رسمی و پرتردد بهتر است از مصالح سخت استفاده کرد.

استفاده از سنگ برای سنگ کف حیاط

سنگ یکی از پرکاربردترین مصالح در بین مصالح ساختمان سازی است. سنگ های طبیعی را می توان در بخش های مختلف ساختمان از جمله کف , دیواره ها , پله ها , آشپزخانه , سرویس بهداشتی , حمام و … استفاده کرد. یکی از قسمت هایی که می توان از سنگ طبیعی برای نمای آن استفاده کرد حیاط است. سنگ کف حیاط بهترین پوشش برای حیاط است زیرا پایداری , مقاومت , زیبایی و کارایی لازم را دارند و می تواند کفپوش مناسبی برای حیاط باشند.
آنچه از سنگ کف حیاط انتظار داریم این است که در مقابل تغییرات دمایی ، ضربه و فشارهای مکانیکی، باد و باران و تابش آفتاب، رطوبت و آب از خود مقاومت خوبی نشان دهند.
سنگ کف حیاط از آنجا که به صورت مداوم در معرض ناملایمات جوی قرار دارد از این رو سرما و گرما و یخبندان های طولانی مدت می تواند روی آن اثرگذار باشد. علاوه بر آن حیاط از بخش های پرتردد در منزل است به همین دلیل در انتخاب سنگ کف حیاط باید دقت و توجه زیادی به کار بست. مهمترین ویژگی سنگ کف حیاط این است که آهکی نباشد و رگه های خاکی در آن دیده نشود. سنگی که رگه های آهکی و خاکی کمتری داشته باشد از مقاومت بیشتری برخوردار است.
ضخامت سنگ از دیگر مواردی است که باید به آن توجه نمود.

انواع سنگ کف حیاط

حیاط بخش روباز منزل می باشد و در معرض بارندگی و شستشوی زیاد قرار دارد.از این رو امکان دارد باعث سر خوردن افراد روی آن شود.به همین علت سنگ کف حیاط باید از نوع زبر باشد تا از سر خوردن افراد روی آن جلوگیری شود.
یعنی برای سطح سنگ کف حیاط نباید از سنگ صیقلی و شفاف استفاده کرد. زیرا عملا راه رفتن روی آن در هوای بارانی یا برفی عملی غیر ممکن است. یکی از سنگ های که برای کفپوش حیاط مناسب است سنگ گرانیت می باشد. در صورتی که سطح سنگ گرانیت فلیم شده باشد می توان از آن برای سنگ کف حیاط استفاده کرد. فلیم شدن سبب زبری و خشنی مورد نیاز روی سطح سنگ میشود. تراورتن نیز با داشتن شرایطی همچون ضخامت مناسب می تواند به عنوان سنگ کفپوش حیاط استفاده شود. سطوحی صاف و شفاف اصولا برای سنگ کف ساختمان در نمای داخلی به کار می روند و مناسب فضاهای بیرونی نیستند.
اگر چه شما می توانید از نماهای دیگری نیز برای کفپوش حیاط استفاده کنید اما سنگ طبیعی مزیت های خاص خود را دارد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

انواع سنگ کف حیاط

حیاط بخش روباز منزل است و در معرض بارندگی و شستشوی زیاد قرار دارد.از این رو ممکن است باعث سر خوردن افراد روی آن شود.به همین دلیل سنگ کف حیاط باید زبر باشد تا از سر خوردن افراد روی آن جلوگیری شود.یعنی سطح سنگ کف حیاط را نباید صیقلی و شفاف قرار داد. زیرا عملا راه رفتن روی آن در هوای بارانی یا برفی غیر ممکن است. یکی از سنگ های مناسب برای کفپوش حیاط سنگ گرانیت می باشد. در صورتی که سطح آن فلیم شده باشد می توان از آن برای سنگ کف حیاط استفاده نمود. فلیم شدن باعث می شود تا سطح سنگ زبری و خشنی مورد نیاز را به دست آورد. تراورتن نیز با داشتن شرایطی همچون ضخامت مناسب می تواند به عنوان سنگ کفپوش حیاط به کار رود. سطوحی صاف و شفاف اصولا برای سنگ کف ساختمان در نمای داخلی به کار می روند و مناسب فضاهای بیرونی نیستند.
اگر چه شما می توانید از نماهای دیگری نیز برای کفپوش حیاط استفاده کنید اما سنگ طبیعی مزیت های خاص خود را دارد که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

سنگ کف حیاط یکی از بخش هایی است که کم تر کسی به آن توجه میکند و شاید علتش هم این است که بسیاری آن را موضوع بی اهمیتی می پندارند. از این رو ما سعی نمودیم نکاتی را درباره انتخاب سنگ فرش کف حیاط به شکل صحیح و اصولی یادآور شویم:

هزینه‌ی سنگ فرش نمودن محیط‌های بیرونی بر مبنای نوع مواد و مصالحی است که استفاده میشود، طیف و گستره‌ی وسیعی را در بر می‌گیرد، سنگ خود به‌تنهایی یک نوع سرمایه گذاری محسوب میشود. معمولاً بتن در جا ارزان‌ترین انتخاب است که پیاده سازی آن نیز از بقیه راحت‌تر است، اما آن‌هایی که در مناطقی که سنگ‌هایی مانند گرانیت، سنگ آهک، یا سنگ لوح بسیار است ساکن هستند، این سنگ‌های محلی را می‌توانند با صرف هزینه کم‌تری تهیه نمایند.

سنگ فرش آجری

ویژگی مثبت سنگ فرش آجری این است که مصالح در این حالت به خوبی با هم هماهنگ می شوند. لذا احتمالا به همین دلیل است که از این سنگفرش در کنار چوب و مصالح دیگر استفاده می گردد.
اندازه استاندارد آجر ۱۰ در ۲۰ سانتیمتراست که می‌تواند جهت ایجاد هر طرح زیبایی کاربرد داشته باشد. آجر دارای زنگار مایل به قرمز می‌باشد که به فضا گرما می‌دهد.

استفاده از گرانیت در سنگ فرش محوطه‌ها و معابر

اگر در معادن منطقه‌ای که شما در آن زندگی می‌کنید سنگ گرانیت پیدا میشود، از آن می‌توانید به‌صورت یک مصالح ساختمانی محلی و مقاوم استفاده نمایید. در این زمینه نکات زیر قابل توجه است:
اول این که گرانیت ماده‌ای گران‌قیمت می باشد، ولی چون استحکام و ماندگاری فوق‌العاده ای دارد ، ارزش استفاده و کاربرد را دارد.سنگ فرش حیاط منزل توسط سنگ لوح ایده ای گزینه ای مناسب است، چرا که سنگ لوح در سردترین محیط‌ها و مناطق نیز توان مقاومت دارد و در گرما و سرما بسیار مقاوم است و با شرایط وفق می‌گیرد. سنگ لوح در محدوده گسترده‌ای از رنگ‌های غنی از سبز یشمی گرفته تا زغالی وجود دارد. این سنگ یکی از محبوب ترین انواع سنگ برای کف سازی محوطه به شمار می رود.استفاده از سنگ ریزه برای سنگ فرش محوطه بیرونی انتخابی عالی است؛ اگرچه سنگ ریزه باید با یک لبه‌ی صلب محدوده بندی شود تا آن را در احاطه خود قرار دهد.به سنگ متلاشی شده سنگ ریزه می‌گویند که می‌تواند برای معابر و محیط‌هایی استفاده شود که قصد دارید برای بیننده هموار و صاف به نظر آیند.

سنگ فرش با سنگ آهک یکی از انواع سنگ کف حیاط

معمولاً سنگ آهک با رنگ‌های کرم مایل به سفید ،سفید، و برخی مواقع نیز سفید مایل به خاکستری در بازار میتوان دید. رنگ‌های روشن این سنگ جهت استفاده در فضاها و مناطق گرم ایده آل می‌باشد، زیرا گرما را انعکاس می‌دهد. هم چنین سنگ آهک به مناطق و فضاهای سبز سایه دار ، روشنایی مناسبی می‌بخشد.

استفاده از تراورتن در سنگ فرش محوطه‌های سبز

تراورتن نسبت به سنگ آهک سخت‌تر بوده و نفوذپذیری کمتری هم دارد که این موضوع باعث میشود مراقبت از آن بسار آسان تر باشد. این سنگ به علت رویه‌ی مناسب و دوست داشتنی برای پاهای برهنه، انتخاب شایسته‌ای جهت سنگ فرش فضای کناری استخرها می‌باشد.

استفاده از سنگ آبی یا خاکستری در سنگ فرش باغ

سنگ آبی نوعی سنگ ورقه ورقه است که در راستای خطوط شکاف خود شکسته می‌شود تا مجلل‌ترین سنگ فرش را برای استفاده در فضای بیرونی و حیاط منزل شما ارائه نماید. برای پیاده سازی طرح منظمی جهت استفاده در پاسیو ، این سنگ به شکل سنگ فرش مستطیلی با ابعاد معین نیز وجود دارد. این سنگ نیز یکی از متداول ترین مصالح به عنوان سنگ حیاط است.

استفاده از کاشی در سنگ فرش حیاط منزل

کاشی از رنگ‌هایی روشن و غنی برخوردار است و به عنوان سنگ فرش کف حیاط در حال حاضر بسیار مورد توجه قرار گرفته و جهت استفاده در محیط‌های گرم انتخاب گزینه ی مناسبی است. نگهداری و مراقبت از این مصالح، روش‌های خاص خود را داراست.

سنگ فرش بتن

همان گونه که مطلع هستید، بتن یکی از مصالح ساختمانی با هزینه کم و نصب و نگهداری فوق العاده است. به همین علت یکی از بهترین گزینه ها برای سنگ فرش نیز محسوب میشود. با این حال برخی بر این باورند که بتن خیلی ساده است و اصلا زیبا نیست. توجه داشته باشید که روش های فراوانی برای ایجاد بافت، رنگ و الگو و طرح روی بتن وجود دارد. به گونه ای که پس از انجام کار باور نخواهید کرد که با سنگ فرش بتن مواجه هستید. لذا می توانید برای کف فرش حیاط خود روی آن حساب کنید.

نکاتی در رابطه با سنگ فرش بتنی پیش ساخته

این نوع از سنگ فرش‌ها برای آن‌هایی توصیه می‌شود که خواهان ظاهری متنوع هستند اما نمی‌خواهند برای خرید سنگ طبیعی زیاد هزینه کنند. این سنگ فرش‌ها سنگ فرش‌هایی مدولار هستند که در محدوده و بازه‌ی گسترده‌ای از بافت ،رنگ ، اندازه، شکل و طرح موجودند. سیستم‌های مدولار دارای قابلیت نفوذپذیری بوده که به‌جای جاری نمودن آب، آن را ه خود جذب کرده و برای معابر پیاده رو، سواره رو و پاسیوها در محیط خارجی خانه تناسب خوبی دارند.

By |2020-07-01T11:54:32+04:30جولای 1st, 2020|مقالات سنگ|دیدگاه‌ها برای سنگ کف حیاط ، سنگ های مناسب بسته هستند

About the Author: